















£449.00*
£9.99
- Mount device type Display/TFT/TV
- Mount usage Single mount
- Weight 5 kg

Frequently purchased together
Product information
Secure wall mounting for outdoor use – WH OH24B for Samsung OH24B
The WH OH24B is a highly weatherproof outdoor wall mount, specially designed for the Samsung OH24B outdoor monitor. It impresses with its display-specific fit, flexible mounting options and durable materials. Whether in portrait or landscape format, this mount ensures a secure hold while also protecting the technology outdoors.
Technical highlights at a glance:
Compatible with: Samsung OH24B outdoor screen
Mounting orientation: landscape or portrait
Anti-theft device with anti-theft screw on the back
Including Resitorx tool
Surface: highly weather-resistant, corrosion-resistant plastic powder coating
Robust technology meets functional design
The specially adapted monitor mount ensures that the Samsung OH24B monitor can be attached easily and securely in both landscape and portrait mode. All-round ventilation openings prevent heat accumulation and help to ensure a long display service life. In addition, a rear anti-theft device prevents unauthorised access – the appropriate security tool is included in the scope of delivery.
Technical data
| Name | Hagor WH OH24B Outdoor wall mount, display-specific for Samsung OH24B |
|---|---|
| Article number | 1000034952 |
| GTIN/EAN | 4250058557490 |
| Manufacturer SKU | 5749 |
| Model name | WH OH24B |
| WEEE number | DE97680110 |
| Brand | Hagor |
| Product Type | Wall mount |
| Mount type | Wall |
| Mount usage | Single mount |
| Minimum Supported Display size | 24" |
| Maximum Supported Display size | 24" |
| Product width | 57.3 cm |
| Product height | 34.2 cm |
| Product depth | 12.3 cm |
| Weight | 5 kg |
| Colour | Black |
| Condition | New |
| Warranty type | Bringin service Service and support information |
Product safety
| Person responsible for the EU |
|---|
| Hagor Products GmbH |
| Oberbecksener Straße 97 |
| 32547 Bad Oeynhausen |
| Germany |
| info@hagor.de |

