Increase the compatibility of your mounts with the ACC-V900X from Peerless-AV. This cost-effective adapter rail solution for displays with VESA® mounting patterns of 600, 800 or 900mm allows the display to be mounted in portrait or landscape orientation by reducing the width of the mounting hole pattern to 400 or 500mm.
- MUNTING COMPATIBILITY Attaches to the bracket with the 400 mm mounting pattern
- DISPLAY COMPATIBILITY Attaches to the display with the 600 mm mounting pattern
- Adapter rail solution for displays with 600 x 400 mm mounting pattern
- Attaches to the bracket with the 400 x 400 mm VESA® mounting pattern
Technical data
| Name | Peerless-AV ACC-V900x - Adapter rails for VESA mounting pattern with 900 mm width |
|---|---|
| Article number | 1000025911 |
| GTIN/EAN | 0735029301868 |
| Manufacturer SKU | ACC-V900X |
| Model name | Peerless-AV ACC-V900x - Adapter rails for VESA mounting pattern with 900 mm width |