New


£8,998.80*
Prices incl. VAT.
Expected in 11-15 working days
Shipping from £9.99
Product number: 1000038464
- Lens Type Zoom
- Minimum Projection Ratio 1.67
- Maximum Projection Ratio 2.9

visunext Services
Product information
Panasonic ET-D3LES250 3-chip DLP projector zoom lens 1.79–2.59:1
4K+ 1.79–2.59:1, 4K / WUXGA 1.67–2.41:1, 4K / WUXGA 2.00–2.90:1, SXGA+ 1.80–2.61:1
Compatible projectors: PT-RQ45K , PT-RZ44K, PT-RQ35K2, PT-RZ34K2, PT-RQ35K, PT-RZ34K, PT-RQ32K, PT-RZ31K, PT-RS30K, PT-RQ25K, PT-RZ24K, PT-RQ18K, PT-RZ17K, PT-RZ14K, PT-RQ22K, PT-RZ21K, PT-RS20K, PT-RZ16K, PT-HTQ20
Technical data
| Name | Panasonic ET-D3LES250 3-chip DLP projector zoom lens 1.79–2.59:1 |
|---|---|
| Article number | 1000038464 |
| Manufacturer SKU | ET-D3LES250 |
| Model name | ET-D3LES250 |
| WEEE number | DE49609898 |
| Brand | Panasonic |
| Product Type | Projector lens |
| Lens Type | Zoom |
| Minimum Projection Ratio | 1.67 |
| Maximum Projection Ratio | 2.9 |
| Product width | 17.7 cm |
| Product height | 15.4 cm |
| Product depth | 26.5 cm |
| Weight | 4 kg |
| Colour | Black |
| Condition | New |
| Warranty | 24 Month |
| Warranty type | Bringin service Service and support information |
Product safety
| Person responsible for the EU |
|---|
| Panasonic Deutschland |
| Winsbergring 15 |
| 22525 Hamburg |
| Germany |
| panasonic.de@eu.panasonic.com |