

Expected in 4-6 weeks
Shipping from £9.99
Product number: 1000005073
- Lens Type Zoom
- Minimum Projection Ratio 1.26
- Maximum Projection Ratio 1.72

visunext Services
Product information
The ET-D3LEW10 lens has a throw ratio of 1.35:1 to 1.84:1 (WUXGA).
Technical data
| Name | Panasonic ET-D3LEW10 lens |
|---|---|
| Article number | 1000005073 |
| Manufacturer SKU | ET-D3LEW10 |
| Model name | ET-D3LEW10 |
| Brand | Panasonic |
| Product Type | Projector lens |
| Lens Type | Zoom |
| Minimum Projection Distance | 0 cm |
| Maximum Projection Distance | 0 cm |
| Minimum Projection Ratio | 1.26 |
| Maximum Projection Ratio | 1.72 |
| Features | Lens Shift , Lens motorised |
| Product width | 15.4 cm |
| Product height | 15.4 cm |
| Product depth | 35.4 cm |
| Weight | 6 kg |
| Colour | Black |
| Condition | New |
| Warranty type | Bringin service Service and support information |
Product safety
| Person responsible for the EU |
|---|
| Panasonic Deutschland |
| Winsbergring 15 |
| 22525 Hamburg |
| Germany |
| panasonic.de@eu.panasonic.com |