

Expected in 11-15 working days
Shipping from £9.99
Product number: 1000000161
- Lens Type Standard
- Minimum Projection Ratio 1.7
- Maximum Projection Ratio 2.4

visunext Services
Product information
The ET-DLE170 lens has a throw ratio of 1.71:1 to 2.41:1 (WUXGA).
Technical data
| Name | Panasonic ET-DLE170 Standard Zoom Lens |
|---|---|
| Article number | 1000000161 |
| GTIN/EAN | 0885170293465 |
| Manufacturer SKU | ET-DLE170 |
| Brand | Panasonic |
| Product Type | Projector lens |
| Lens Type | Standard |
| Minimum Projection Distance | 0 cm |
| Maximum Projection Distance | 0 cm |
| Minimum Projection Ratio | 1.7 |
| Maximum Projection Ratio | 2.4 |
| Weight | 2 kg |
| Colour | Black |
| Condition | New |
| Warranty type | Bringin service Service and support information |
Product safety
| Person responsible for the EU |
|---|
| Panasonic Deutschland |
| Winsbergring 15 |
| 22525 Hamburg |
| Germany |
| panasonic.de@eu.panasonic.com |